Ekologia Main

Bielsko-Biała sadzi drzewa!

To nie prima aprilis, choć właśnie 1 kwietnia w godzinach 9.00-17.00 na parkingu Centrum Handlowego Sarni Stok odbędzie się zbiórka surowców wtórnych. To największa w regionie akcja o wymiarze społecznym i charytatywnym, do której każdy może dołączyć. Na czym polega?

To okazja do pozbycia się makulatury, aluminium, szkła czy elektrośmieci i otrzymania w zamian sadzonki drzew lub kwiatów. Dodatkowo środki ze sprzedaży surowców uzyskanych w trakcie zbiórki, zostaną przekazane na akcję Rower Pomaga, której celem jest zakup rowerów dla podopiecznych świetlic środowiskowych.

Corocznie Centrum Handlowe Sarni Stok namawia do działania na rzecz środowiska, wspierając akcję „Drzewko za surowiec”, organizowaną we współpracy z Fundacją Ekologiczną ARKA i przy współudziale Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Akcja ma na celu nie tylko propagowanie segregacji odpadów ale i sadzenie drzew w regionie.

Jeśli w najbliższy weekend planujecie zakup nowego telewizora, pralki, komputera, itp., lub jeśli w ogóle planujecie zakupy w Sarnim Stoku, to koniecznie weźcie udział w akcji. Pomaganie nic nie kosztuje! Do rozdania jest aż 5000 sztuk drzewek (m.in. modrzewi, buków, jodeł, świerków,  lip oraz krzewów pigwowca i derenia) i 4000 kwiatków (begonii oraz bratków).

Przelicznik surowców:

Za każde 10 kg makulatury – 1 sadzonka

20 butelek PET – 1 sadzonka

20 szklanych butelek – 1 sadzonka

20 puszek aluminiowych – 1 sadzonka

10-20 małych elektrośmieci np. żarówki, baterie – 1 sadzonka

1 średni elektrośmieć np. żelazko, telefon – 1 sadzonka

1 duży elektrośmieć np. telewizor, lodówka, komputer – 3 sadzonki