Main Okoliczności

Cztery nominacje do Złotych Masek dla Teatru Polskiego!

Teatr Polski w Bielsku-Białej otrzymał nominacje do Złotych Masek – Nagrody Teatralnej Województwa Śląskiego za 2016 rok aż w czterech kategoriach!

Najbardziej doceniony przez członków Kapituły został „Człowiek z La Manczy” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza, nominowany do nagród w trzech kategoriach: PRZEDSTAWIENIE ROKU, CHOREOGRAFIA (Jarosław Staniek) oraz AKTORSTWO – ROLA WOKALNO – AKTORSKA (Rafał Sawicki w roli tytułowej).

Kolejną nominację otrzymał Maciej Preyer za SCENOGRAFIĘ do spektaklu „Wujaszek Wania” w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza.

Złote Maski 2017 w Teatrze Polskim W Bielsku – Białej

27 marca, w Międzynarodowy Dzień Teatru, w Teatrze Polskim odbędzie się wręczenie Złotych Masek – Nagrody Teatralnej za szczególne osiągnięcia  artystyczne  w  zakresie  sztuki teatralnej w 2016 roku. Zgodnie z tradycją laureat poprzedniej edycji jest gospodarzem w następnym roku, a za najlepszy spektakl województwa śląskiego w roku 2015 zostało uznane „Sześć wcieleń Jana Piszczyka” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka, dlatego też tegoroczna uroczystość odbędzie się w Bielsku-Białej. Nagroda ta ma długą tradycję – od 1967 r. Złotymi Maskami nagradzały  artystów  teatru  regionalne  media  oraz  wojewodowie czterech województw: katowickiego, bielskiego, częstochowskiego i opolskiego. Od 1999 roku opiekę nad nagrodą przejęło Województwo Śląskie. Uroczystość wręczenia Złotych Masek organizowana jest wspólnie z Województwem Opolskim, które przyznaje analogiczne nagrody. W czasie uroczystości w Teatrze Polskim odbędzie się także wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie teatru.