Main Sport

Diverse Downhill Contest: ruszyły zapisy na Mistrzostwa Polski

Diverse Downhill Contest wraca na górę Żar. 15 i 16 lipca w Międzybrodziu Żywieckim najlepsi zawodnicy w zjazdach na rowerach zmierzą się w w walce o tytuł Mistrza Polski. Zapisy do zawodów właśnie wystartowały.

Przez ostatnie dwa lata góra Żar była gospodarzem inauguracyjnej rundy Pucharu Polski. Kwietniowy termin zawodów oznaczał, że zawodnicy musieli liczyć się z różnymi o tej porze roku warunkami pogodowymi. Dodatkowo pierwsze starty po zimie nie należą do łatwych. W tym roku rywalizacja podczas Mistrzostw Polski nie powinna nastręczać takich problemów. Sezon w pełni, zawodnicy mają za sobą już trzy rundy Pucharu Polski, a wielu z nich także starty zagraniczne.

Polacy świetnie zaprezentowali się w rozegranych w miniony weekend w Mistrzostwach Europy w Downhillu. We włoskiej Sestoli Sławek Łukasik został Wicemistrzem Europy w kategorii Elita, Sebastian Macura zajął czwarte miejsce w klasie Junior, Inka Januła była szósta w Juniorkach, a w klasie Masters Mistrzem Europy został Michał Śliwa, natomiast Aleksander Wieczorkiewicz zdobył srebrny medal. To zdecydowanie pokazuje, że nasi reprezentanci są w świetnej formie i na pewno na Żarze ostro powalczą o miejsca na podium.

Właśnie dlatego warto wybrać się 15 i 16 lipca do Międzybrodzia Żywieckiego i wesprzeć zawodników dopingiem w walce o tytuł Mistrza Polski. Zapierające dech w piersiach zjazdy, widowiskowe wyłamania rowerów w powietrzu podczas Monster Best Whip oraz  atrakcje dodatkowe przygotowane przez organizatorów sprawią, że ten wakacyjny weekend będzie na górze Żar wyjątkowy.

Jak zawsze zawody rozgrywane będą w kategoriach przeznaczonych zarówno dla zawodników, jak i zawodniczek. Zapisy online do Mistrzostw Polski już wystartowały i potrwają do 12lipca.

Link do zgłoszenia: http://www.downhillcup.eu/downhill,zgloszenie.html

Regulamin zawodów wraz z kategoriami startowymi oraz harmonogramem znajduje się na oficjalnej stronie zawodów. (http://www.downhillcup.eu/downhill,regulamin.html)

Przygotujcie się na weekend pełen sportowych wrażeń. Nie może was zabraknąć w Międzybrodziu Żywieckim 15 i 16 lipca!

Oficjalna strona: www.downhillcup.eu

Oficjalny profil na Facebook`u www.facebook.com/downhillcontest

Organizator: SPORTAINMENT www.sportainment.pl

https://www.facebook.com/SportainmentMarketingAgency/