Main Polecamy

SilSila w DK Włókniarzy w Bielsku-Białej !

SilSila- wystąpi 30 czerwca o 19.00 w DK Włókniarzy w Bielsku-Białej

Zespół prezentuje autorską muzykę do poezji J.Tuwima, H.Poświatowskiej, W.Broniewskiego, K.I.Gałczyńskiego, E.Dickinson. Twórczość SilSili spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności w różnym wieku, koncertom towarzyszy wyjątkowa energia. Muzyka to oryginalna mieszanka brzmień – smaczki bałkańskie mieszają sie z rockiem, wokalistka stepuje w rytmie tangos flamenco.Ta różnorodność tworzy jednak harmonijną całość.SilSila chwyta za serce, nie tylko dlatego, że wiekszość utworów traktuje o miłości..

We wrześniu 2015 r zespół wydał debiutancką płytę zatytułowaną “Zapach szczęścia” poświęconą w całości poezji J.Tuwima.

Nazwa zespołu ma ciekawe znaczenie:
“Bawiłyśmy się słowami…Sil… Sila ..Zwykła gra słów okazała się mieć ciekawe znaczenie – w j.arabskim to łańcuch, splot zdarzeń. SilSila w sufizmie oznacza również duchowy łańcuch łączący mistrza z uczniem.Mamy nadzieję, że naszą muzyką ożywiamy związki słuchaczy z mądrością, jaką przekazują nam w swojej poezji mistrzowie słowa “

Zespół tworzą :Agnieszka Korbel (wokal), Monika Bielińska-Wawoczny (akordeon), Neszka Plebanek (gitara basowa), Grzegorz Kozłowski (perkusja i inst. perkusyjne), Adam Grześkiewicz (gitara).

Wstęp – 20 zł.