Main Sport

Downhill City Tour – podsumowanie sezonu

Niedawno, bo 9 września, odbyła się finałowa edycja wieńcząca cykl zawodów Downhill City Tour w sezonie 2017. Ustroń ponownie stał się mekką miłośników szybkich zjazdów po miejskiej dżungli, a pogoda jak zawsze była na TAK i wprowadzała w stan błogiego relaksu wszystkich uczestników.

Wystartowało blisko 100 zawodników z całej Polski oraz gość specjalny zza gór i oceanów – Ben Moore, bezsprzeczny pasjonat urbandownhill’u. Trzeba przyznać, że on i jego koledzy z deszczowej Anglii nieźle namieszali! W pozytywnym tego słowa znaczeniu.

.
Kiedy zawodnicy walczyli o najlepsze czasy, kiedy łapali ustroński wiatr pod koła co by polecieć jak Małysz, tak każdy uczestnik mógł zabawić się w strefie okołoeventowej. Do dyspozycji wszystkich był darmowy pumptrack, WYBORNY kebab, kącik dla dzieci wraz z animatorami, a do tego DJ, który umilał wszystko chill’ową muzyczką.
Najbardziej spektakularny i widowiskowy był oczywiście WHIP contest. Najchętniej wrzucilibyśmy tu filmik jak chłopaki zarzucają w boczek i to jeden po drugim w pociągu, jednak pozostaje nam odsyłka na fanpage TUTAJ.

Wyniki z poszczególnych kategorii prezentują się następująco:

KOBIETY
1. Martyna Gruszka
2. Natalia Budner
ELITA
1. Sebastian Macura
2. Ben Moore
3. Mateusz Kostusiak
MASTERS
1. ArturMiśkiewicz
2. Mateusz Jasiński
3. Tomasz Urbaniak
HOBBY HARDTAIL
1. GustawDądela
2. RadosławGłód
3. ŁukaszRaszka
HOBBBY FULL
1. ŁukaszWaligóra
2. Adrian Purzycki
3. KamilKunrad
JUNIOR
1. WojtekNytra
2. Adam Barchański
3. Adrian Bukiej

PEŁNE WYNIKI TUTAJ

Sezon 2017 w miejskiej odmianie downhillu oficjalnie uważamy za zakończony. Jednak organizator – Fundacja Kult – nie zwalnia tempa i już planuje przyszły rok. Możecie być pewni, że będzie duuuużo nowości!
FANPAGE
STRONA
INSTAGRAM