Main Okoliczności

Pierwsze Akademickie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

Pierwsze Akademickie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy odbyły się w dniach 17-19 listopada w Szczyrku.

Przez kilka trudnych konkurencji studenci przebrnęli nie bez trudu. Zadania były na tyle realistycznie przygotowane, że widzowie mieli wrażenie obserwowania prawdziwej akcji ratunkowej. Prawdziwy sprzęt, prawdziwe emocje. Młodzi ludzie wykazali się dobrym refleksem, dużą wiedzą i pomysłowością. To znak, że służby ratownicze są świetnie przygotowane do swoich zadań. Zawody stały się okazją nie tylko do rywalizacji, ale i do nauki i wymiany doświadczeń. Podczas trzech dni mistrzostw zawiązały się znajomości, a zespoły biorące w nich udział już obiecują spotkanie na kolejnych.
Pierwszymi Akademickimi Mistrzami Polski Pierwszej Pomocy zostali członkowie załogi Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Kolejne miejsca na podium zajęły ekipy: Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Poza podium z minimalną stratą uplasowały się zespoły z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu.
Merytoryczną obsługę mistrzostw pierwszej pomocy zapewniali ratownicy medyczni Pogotowia Ratunkowego na czele z Krzysztofem Wilczkiem oraz Grupy Beskidzkiej GOPR-u, zgodnie ze standardami Polskiej Rady Resuscytacji. Organizatorem i pomysłodawcą  mistrzostw jest prezes Fundacji Bezpieczne Dzieci dr hab. Robert Socha, prof. WSB. Mistrzostwa rozegrały się w malowniczej scenerii Szczyrku, a część oficjalna, wręczenie wyróżnień oraz uroczysta kolacja w hotelu Orle Gniazdo.