Main Polecamy

W lutym aż trzy wystawy !

 W lutym Galeria Bielska BWA zaprasza na trzy wystawy:

 

Bartłomiej Otocki – Zostało mniej czasu, niż się wydaje
3 lutego – 5 marca 2017; wernisaż: piątek, 3 lutego, godz. 19.00

 

Premierowy pokaz obrazów z najnowszego cyklu artysty − „Zostało mniej czasu, niż się wydaje” − związany ze zdarzeniami, zjawiskami, czy stanami, które w sposób nieoczywisty sygnalizują zbliżającą się katastrofę i budzą podświadomy lęk o przyszłość. Przedstawione na płótnach m.in. złamane skrzydło wentylatora, zepsuta żarówka, samochody zatopione w deszczu lub śniegu sugerują niepokojący bezwład.

.

Bartłomiej Otocki – urodzony w 1978 roku w Łodzi. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Ryszarda Hungera na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (2003); doktorat na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (2011); habilitacja na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2014). W latach 2003–2012 asystent, następnie adiunkt w pracowni malarstwa i rysunku na Wydziale Tkaniny i Ubioru łódzkiej ASP. Od 2012 roku prowadzi Pracownię Obrazu na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie, od 2014 roku pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego.

.


.

Joanna Pawlik − Czy to jest nierealny taki plan? – odsłona druga
3 lutego – 5 marca 2017; wernisaż: piątek, 3 lutego, godz. 18.00 

.

Wystawa prac wideo krakowskiej artystki Joanny Pawlik. Bohaterami filmów, tworzących wystawę, są m.in. niepełnosprawni uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji Artes w Krakowie. Swobodnie, bez skrępowania obecnością kamery, opowiadają o swoich przeżyciach i pragnieniach, rozmawiają, śpiewają, wyrażają emocje. Widz może skupić uwagę tylko na występujących osobach i wypowiadanych przez nie słowach. Prosta sceneria, zbliżenia twarzy, podkreślają wagę wypowiedzi, cielesność postaci.

.

Joanna Pawlik urodzona w 1974 roku, mieszka i pracuje w Krakowie. Absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa. Doktorantka Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią oraz wideo. Twórczość Joanny Pawlik oscyluje pomiędzy zagadnieniami społecznych mechanizmów wykluczenia a osobistymi przestrzeniami odczuwania. Autorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych m.in: „Balans” w Galerii Bunkier Sztuki, „Medycyna w sztuce” w MOCAK (Kraków), „Disabled By Normality” w DOX Art Contemporary Center w Pradze, „Dzień jest za krótki – kilka opowieści autobiograficznych” w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu.


.

Marta Fonferek – Malarstwo
3–26 lutego 2017; Klubokawiarnia Aquarium, Galeria Bielska BWA, wernisaż: piątek, 3 lutego, godz. 17.30

.

Marta Fonferek, 36-letnia bielszczanka, jest uczestniczką terapeutycznych warsztatów artystycznych prowadzonych w Środowiskowym Domu Samopomocy „Podkowa” w Bielsku-Białej. Malarstwo Marty Fonferek − artystki amatorki,  jest pełne soczystych barw, roślin, zwierząt i ludzi o wyrazistych rysach twarzy, tworzących przyjazny, ciekawy świat.

.

Wernisaż malarstwa Marty Fonferek w Klubokawiarni Aquarium w Galerii Bielskiej BWA inauguruje obchody 20-lecia Środowiskowego Domu Samopomocy „Podkowa“ w Bielsku-Białej, który udziela pomocy osobom w kryzysie zdrowia psychicznego. Przez 20 lat, z różnorodnych form terapii w ośrodku skorzystało 240 mieszkańców Bielska-Białej. Prace uczestników zajęć, pokazywane na wystawach, kiermaszach i poprzez wydawnictwa, pomagają zmieniać stereotypy na temat osób z chorobami psychicznymi.

.

Więcej informacji na temat wszystkich wystaw i artystów na stronie internetowej Galerii http://www.galeriabielska.pl/

.