Ludzie

Diverse Downhill Contest: zobaczymy kto zimą przykładał się do treningów – wywiad ze Sławkiem Łukasikiem

Za niecały miesiąc zawodnicy wyjadą na trasę na górze Stożek. Inauguracyjna runda Pucharu Polski – Diverse Downhill Contest tym razem zagości w Wiśle, która przez dwa lata była gospodarzem Mistrzostw Europy. Zanim jednak to nastąpi zadaliśmy kilka pytań Sławkowi Łukasikowi, który w zeszłym roku właśnie na Stożku triumfował i wywalczył tytuł mistrzowski.

 

– Jak oceniasz perspektywy dla Downhillu w 2017 roku w Polsce?

Cześć! Jak na razie wygląda to obiecująco. Kalendarz krajowych zawodów się zapełnia, a w mediach społecznościowych możemy zobaczyć ciężkie treningi zawodników. Wiadomo jednak, że wszystko wyjdzie w praniu.

– Pojawił się nowy cykl zawodów – jako Puchar Polski ma być rozgrywany Hard Downhill League – zobaczymy Cię tam?

Planuję kilka startów w kraju, więc na pewno.

– Byłeś niedawno trenować w Hiszpanii, jak oceniasz swoje przygotowanie do sezonu?
Czuję się bardzo dobrze, wszystkie treningi idą zgodnie z założeniami. Starty na początku sezonu zapewne pokażą, jakie są ich efekty, ale jestem dobrej myśli.

– W tym roku to Wisła otwiera sezon PP, jak przygotowujesz się do startu na trasie, na której zdobyłeś tytuł Mistrza Europy?

Jeżeli czas na to pozwoli to odwiedzę Wisłę jeszcze przed zawodami, żeby odświeżyć trasę w głowie. Poza tym w okresie od lutego do końca marca staram się jak najwięcej czasu spędzać na rowerze DH.

– Gdzie najchętniej trenujesz? Masz jakąś ulubioną miejscówkę?

Myślę, że do włoskiego San Remo zawsze wracam najchętniej. W tym roku dzięki Arkowi Perinowi byłem tam już kilka razy. Tamtejsze trasy są trudne techniczne i długie- podobne do tras z Pucharów Świata, dlatego najchętniej tam trenuję.

– Mistrzostwa Europy w tym roku odbywają się we Włoszech, wybierasz się tam
bronić tytułu?

Zdecydowanie!

– Gdzie na pewno w tym sezonie zobaczymy Cię w Polsce i w Europie? Planujesz
starty tylko w Downhillu, czy Enduro też wpisujesz w kalendarz?

Planuję starty we wszystkich europejskich edycjach Pucharu Świata, dodatkowo kilka rund Pucharu Europy iXS, Crankworx w Innsbrucku, oczywiście Mistrzostwa Polski DH oraz Mistrzostwa Europy. Mam nadzieję, że uda się również do kalendarza “dorzucić” kilka startów Enduro, jednak nie nastawiam się na to jakoś szczególnie.

– Kilka słów zachęcających fanów do zjawienia się na DDHC na górze Stożek 22-23 kwietnia?

Zapraszam wszystkich, którzy po zimie tęsknią za ściganiem i kibicowaniem!Zapowiada się dobry sprawdzian dla mnie i wszystkich zawodników, zobaczymykto zimą przykładał się do treningów!

Diverse Downhill Contest za niecały miesiąc. Zapisy online do pierwszej w tym roku edycji zawodów Pucharu Polski potrwają do 19 kwietnia.

Link do zgłoszenia: http://www.downhillcup.eu/downhill,zgloszenie.html

Regulamin zawodów wraz z kategoriami startowymi oraz harmonogramem znajduje się na oficjalnej stronie zawodów. (http://www.downhillcup.eu/downhill,regulamin.html)

Przygotujcie się na weekend pełen sportowych wrażeń. Nie może was zabraknąć w Wiśle 22 i 23 kwietnia!

Oficjalna strona: www.downhillcup.eu

Oficjalny profil na Facebook`uwww.facebook.com/downhillcontest

Organizator: SPORTAINMENT www.sportainment.pl

https://www.facebook.com/SportainmentMarketingAgency/