Main Sport

Diverse Downhill Contest: zawodnicy gotowi na Mistrzostwa Polski

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w zjeździe na rowerach – Diverse Downhill Contest odbędą się w Międzybrodziu Żywieckim na górze Żar. Do zawodów został niecały miesiąc. Zapytaliśmy niektórych z riderów o to w jakiej są formie przed najważniejszą krajową rywalizacją w sezonie oraz w jaki sposób się do niej przygotowują, aby móc z siebie dać 150%.

 

Kuba Żbikowski (Mistrz Polski 2016 w klasie Junior): Mistrzostwa Polski w tym roku będą dla mnie trochę inne niż zwykle. Jest to mój ostatni rok w juniorach i trzeba dobrze pocisnąć, żeby zdobyć puchar. Najbardziej chcę przygotować się mentalnie na start, ale wiadomo, że samo to nie przyniesie sukcesu. Dużo jeździmy z Castellari DH Team po różnorakich trasach, gdzie możemy podszkolić technikę i prędkość jazdy. Czy cieszę się na te mistrzostwa? Jak najbardziej.Już nie mogę się doczekać tego startu, może dlatego, że zawody odbywają się na jednej z moich ulubionych tras, którą jest góra Żar. Zachęcam wszystkichdo uczestnictwa w tej imprezie, ponieważ Diverse Downhill Contest to najlepsze imprezy rowerowe w Polsce.

Sebastian Macura(piąte miejsce w MP 2016 w klasie Junior): przede wszystkim starty wpolskich i zagranicznych zawodach przygotowują mnie do startu w Mistrzostwach Polski. W tygodniu uczęszczam na siłownię, żeby podtrzymać formę,a w weekendy jeżdżę na rowerze.Cieszę się na zbliżające zawody, gdzie będę wałczył o tytuł Mistrza Polski. Co może nie być proste, ponieważ w Juniorach ściga się dużo utalentowanych zawodników.Zapraszam wszystkich kibiców będzie mocne i widowiskowe ściganie.Gwarantuję, że emocji nie zabraknie.

Sławek Łukasik (Mistrz Polski 2016 w klasie Elita): Mistrzostwa Polski to na pewno ważny punkt w moim kalendarzu imprez. Mam zamiar obronić tytuł Mistrza mimo, że nie będzie łatwo. Trasa na Żarze jest łatwa i szybka, a nawet najmniejszy błąd powoduje utratę cennego czasu. Do zawodów nie przygotowuję się jakoś specjalnie. Jak będzie chwila wolnego to odwiedzę trasę przed zawodami, żeby sobie ją przypomnieć. Poza tym mam teraz sporo zagranicznych wyjazdów na Puchary Świata i mój trening jest nastawiony głównie pod trasy pucharowe. Wszystkich, którzy jeszcze nie wpisali sobie Mistrzostw Polski do kalendarza, serdecznie zapraszam,na pewno będzie gorąca atmosfera i dobra rywalizacja.

Wojtek Czermak (Wicemistrz Polski 2016 w klasie Elita): przygotowania do Mistrzostw Polski idą całkiem dobrze. Dużo czasu spędzam na rowerze, zaliczyłem sporo startów i jeszcze trochę mam przed sobą.Forma ciągle rośnie. Nowa rama Mondrakera dzięki GoRide służy bardzo dobrze i jazda sprawia mi teraz mega frajdę! Przede mną jeszcze parę startów w Europie, także nie narzekam na brak przygotowania. Jak dobrze pójdzie to odwiedzę też Żar przed zawodami, żeby sobie przypomnieć trasę. Mistrzostwa kraju zawsze dostarczają trochę więcej emocji niż inne zawody, a ściganie na Żarze tym bardziej, bo walka na pewno będzie zacięta. Trasa jest taka, że wszystko się może wydarzyć. Zapraszam wszystkich do kibicowania 15 i 16 lipca, bo na pewno będzie dobre widowisko! Do zobaczenia!

My również zapraszamy wszystkich 15 i 16 lipca do Międzybrodzia Żywieckiego, aby kibicować zawodnikom w walce o tytuł Mistrza Polski. Zapierające dech w piersiach prędkość, widowiskowe wyłamania rowerów podczas Monster Best Whip oraz atrakcje dodatkowe przygotowane przez organizatorów sprawią, że ten wakacyjny weekend będzie na górze Żar wyjątkowy.

Zapisy online do Mistrzostw Polski trwają do 12 lipca. Link do zgłoszenia:

http://www.downhillcup.eu/downhill,zgloszenie.html

Regulamin zawodów wraz z kategoriami startowymi oraz harmonogramem znajduje się na oficjalnej stronie zawodów: (http://www.downhillcup.eu/downhill,regulamin.html)

Oficjalna strona: www.downhillcup.eu

Oficjalny profil na Facebook`u www.facebook.com/downhillcontest

Organizator: SPORTAINMENT www.sportainment.pl

https://www.facebook.com/SportainmentMarketingAgency/