Main Polecamy Region

Tydzień świętowania od Jana do Ivana

Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, Ośrodek Integracji Obcokrajowców myBB oraz Miasto Bielsko-Biała zapraszają do wspólnej zabawy i spędzania razem czasu.
24 czerwca g. 19, Rynek, OD JANA – otwarcie wystawy Julii Ogińskiej prezentującej portrety osób, które uciekły przed wojną w Ukrainie , następnie 19.30 koncert „Słowianie” zespołu Kosy, zakończymy pokazem Teatru Ognia Tesserakt
25 czerwca g. 15-19, Park Słowackiego PIKNIK WIELOKULTUROWY wraz ze Szkołą Asystentów Międzykulturowych, będziemy poznawać się w międzynarodowym gronie, robić origami, malować koszulki, jeść potrawy narodowe, tańczyć i ćwiczyć jogę oraz relaksację, zabierzcie ze sobą maty do ćwiczeń i koce piknikowe
27 czerwca, g. 18.30, Ośrodek MyBB, Krasińskiego 5a – warsztaty fotograficzne „Moje miejsce” prowadzone przez Datura Studio i Leszka Buzderewicza, Zabierzcie swoje aparaty w smartfonach i przypominamy, że za każdym narzędziem stoi twórca, nie liczy się sprzęt, a otwarta głowa.
28 czerwca, g. 16.30, Rynek – zabawy i animacje dla dzieci
28 czerwca, g. 18.30, Ośrodek myBB, Krasińskiego 5a – zajęcia relaksacyjno-oddechowe, prowadzi Emilia Bizoń, studentka fizjoterapii pokaże Wam, jak ruch, nawet niewielki może zmienić wiele szczególnie w połączeniu z oddechem, zabierzcie ze sobą matę do ćwiczeń
30 czerwca, g. 16.30, Rynek – minigra miejska dla dzieci
30 czerwca, g. 18.30, Ośrodek myBB, Krasińskiego 5a – warsztaty zielarskie, pt.: „Robimy macerat z dziurawca”, obowiązuje składka 5zł na materiały, prowadzi Maria Rózga, edukatorka, trenerka, animatorka, działaczka społeczna. W Fundacji współtworzy i realizuje warsztaty z edukacji ekologicznej, podczas których uczestnicy i uczestniczki spędzają czas w Naturze, bawiąc się, ucząc, obserwując i współdziałając.
1 lipca, g. 18.30, Ośrodek myBB, Krasińskiego 5a – jamsession wspólnie z World Cafe, granie i śpiewanie z całego świata.

Na warsztaty filmowe, zielarskie i wtorkową relaksacje obowiązują zapisy pod linkiem: https://forms.gle/LzAGJoLYw3kGeWPW6


2 lipca, g.18.30, Rynek, DO IVANA – koncerty z muzyką i śpiewem ukraińskim, wspólne tańce, robienie lalek motanek i wianków, pokaz Teatru Ognia Tesserakt.


Projekt częściowo finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z FunduszyiEOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.