Main Okoliczności

Zabawki ratują zwierzaki

26 listopada zapraszamy do Galerii SFERA na Kiermasz Charytatywny Zabawek. Tym razem całkowity dochód z kiermaszu trafi do organizacji DOM DLA PSA. Już ponad 40 uratowanych zwierząt!!! Zdjęcia i ich historie na stronie https://rzeczydlazwierzat.pl/

Akcja to kolejny pomysł wpisujący się nasz program edukacyjny „Rzecz dla zwierząt” https://rzeczydlazwierzat.pl/ , w którym zachęcamy do nowoczesnego i odpowiedzialnego podejścia do naszych odpadów. Wiele rzeczy możemy naprawić lub przekazać organizacji społecznej. Coraz bardziej popularne jest podejść do naszych odpadów według zasady 5R, a jedną z tych zasad jest REUSE, czyli używanie rzeczy ponownie. Zasada ta przypomina, że można użyć wykorzystane już przedmioty w inny, kreatywny sposób. W ten sposób budujemy kulturę produkcji mniejszej liczby odpadów i wpływamy na stan naszej planety.

Inauguracja „psiego” kalendarza

Podczas wydarzenia wszyscy chętni będą mieli możliwość nabyć nową edycję „psiego” kalendarza. To już 12. edycja, którego pomysłodawcą jest grupa wolontariuszy z bielskiego schroniska “Domdlapsa”. To będzie również świetna okazja, by spotkać jego twórczynie: Martę Lelek i Olę Orubę, które w godzinach 10.00 – 12.00 będę podpisywały nowy kalendarz i udzielały informacji na temat organizacji– mówi Wojciech Owczarz z Fundacji ARKA, pomysłodawca akcji.

Kalendarz składa się z 12 fotograficznych portretów psów oraz ich historii, które zakończyły się szczęśliwe. Całkowity dochód ze sprzedaży kalendarzy przeznaczony jest na pomoc medyczną, psychologiczną i bytową dla bezdomnych psów z Bielska-Białej i okolic. Celem jego powstania jest również propagowanie idei „Nie kupuj, adoptuj!”, a wśród jego sponsorów znalazła się Galeria SFERA.

Podziwiamy zaangażowanie wolontariuszy, którzy ratują czworonogi i zapewniają im nową, lepszą przyszłość. Dlatego zachęcamy, aby już dzisiaj przynosić swoje zabawki do punktu informacyjnego Galerii, a w ostatnią sobotę listopada pojawić się na miejscu i zostać posiadaczką lub posiadaczem specjalnego kalendarza, którego jednym z bohaterów jest Nero. Mamy nadzieję, że podobnie jak on, pozostałe psy znajdą nowe domy i wspaniałych mądrych właścicieli – mówi Dagmara Gąsiorek, Marketing Manager Galerii SFERA.