Main Polecamy

Ostatnia premiera w Teatrze Polskim

Ostatnia tegoroczna premiera w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej to monodram “MILCZENIE o Ewie Demarczyk”. Dyrekcja Teatru zaprasza 3 grudnia na Małą Scenę, gdzie na widzów będzie czekać porywająca Marta Gzowska-Sawicka.

A ja w czarnej w czarnej sukience stoję. To jest taka krótka czarna sukienka, co mama uszyła, z dekolcikiem w łódeczkę. Stoję w tej sukience i wchłaniam wszystkie wdechy i wydechy. Nastrajam się nimi i sama im dyryguję“.

Spektakl inspirowany postacią Ewy Demarczyk nie jest biografią artystki. To pejzaż złożony z fantazji, które wyłaniają się z wybranych zdarzeń z jej życia i z utworów muzycznych, z poezji, którą śpiewała. To tęż opowieść o ciszy, która jest pomiędzy czymś a czymś, jak pauza między utworami, skupienie przed rozpoczęciem koncertu, cisza tuż po, czy milczenie przed podjęciem życiowej decyzji.

Spektakl, to gra jednego aktora. Jak spowodować zainteresowanie widzów skromną, wręcz ascetyczną scenografią, oszczędną grą aktorską? Charyzmatyczna osobowość, mocny głos, ponadczasowa muzyka, zręczny scenariusz i przemyślana gra świateł. To gwarancja, że od pierwszej do ostatniej minuty spektaklu, widz pozostanie absolutnie zaabsorbowany, wręcz zauroczony.

“Wsiadajcie Madonny Madonny do bryczek szeciokonnych ściokonnych…”

Tekst i dramaturgia – Zuzanna Bojda
Reżyseria – Tomasz Fryzeł
Scenografia i kostiumy – Szymon Szewczyk
Muzyka i aranżacje piosenek – Nikodem Dybiński
Reżyseria światła – Klaudyna Schubert