Main Okoliczności Polecamy

Wspieraj lokalnie na rzecz podopiecznych Krajowego Towarzystwa Autyzmu

Ruszyła akcja dobroczynna na rzecz podopiecznych Krajowego Towarzystwa Autyzmu Oddział Terenowy w Bielsku-Białej. Akcję #mocdobrychgestów organizowaną przez Centrum Handlowe Auchan Bielsko-Biała wspierają Ambasadorki i Ambasador – znani i cenieni aktorzy Teatru Polskiego w Bielsku-Białej: Anita Jańcia-Prokopowicz, Wiktora Węgrzyn-Lichosyt, Piotr Gajos.

Od 8 maja 2023 roku klienci sklepu Auchan w Bielsku Białej przy ulicy Monte Cassino płacąc kartą za swoje zakupy mogą przekazać mikrodatek na rzecz podopiecznych Krajowego Towarzystwa Autyzmu Oddział Terenowy w Bielsku-Białej. Wpłat dokonywać można poprzez aplikację Donateo, wdrożoną do sieci terminali hipermarketów Auchan. Zebrane środki przeznaczone zostaną na modernizację Ośrodka Terapeutycznego oraz przystosowania go do bieżących potrzeb. Akcja dobroczynna jest częścią ogólnopolskiej kampanii „Wspieraj lokalnie z Auchan” na rzecz 30 fundacji i stowarzyszeń non-profit realizowanej w sklepach sieci w całej Polsce. W ramach projektu mikrodatki przekazane przez klientów sklepów Auchan są łączone ze zbiórką na stronie Pomagam.pl. Jest to innowacyjna w skali Polski formuła wsparcia organizacji pomocowych, której realizacja jest możliwa dzięki partnerskiemu programowi CSR Auchan, Fundacji Pomagam.pl i Donateo.

Wspieraj lokalnie z Auchan” to wyjątkowa kampania z kilku powodów. Przede wszystkim dlatego, że realizując ją możemy pomóc organizacji działającej w najbliższej okolicy danego sklepu, a przez to wspieramy lokalną społeczność. To zawsze było dla nas bardzo ważne. Dodatkowo, dzięki temu, że instytucje potrzebujące wsparcia zgłaszane są przez same zespoły sklepów funkcjonujących w danym regionie, odpowiadamy na jego bardzo konkretne potrzeby. Trzeba też podkreślić, że przeprowadzenie tej kampanii możliwe jest dzięki zaangażowaniu naszych klientów, którzy wielokrotnie już pokazali, że naprawdę potrafią pomagać. Wierzymy w siłę tego szczególnego połączenia ogólnopolskiego zasięgu naszej akcji z jej lokalnym charakteremmówi Hanna Bernatowicz, dyrektor komunikacji Auchan Retail Polska.

,,Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba dzieci, które otrzymują diagnozę zaburzeń ze spektrum autyzmu, nastolatkowie dorastają, a dorośli nie mają perspektyw na godne życie. Brak rozwiązań systemowych, oraz znikomy poziom pomocy i wsparcia dorosłych powodują, że wielu z nich żyje w czterech ścianach i zostaje wykluczonych z życia społecznego. Dzieci i dorośli w spektrum autyzmu oraz ich rodziny potrzebują regularnego wsparcia i ciągłej pomocy. Pomocy fachowej, udzielonej w godnych, dostosowanych do potrzeb warunkach.

Musimy zmierzyć się z tym trudnym wyzwaniem dlatego prosimy o wsparcie finansowe w celu zmodernizowania Ośrodka Terapeutycznego oraz przystosowania go do bieżących potrzeb” mówi Grażyna Szlachta – prezes zarządu KTA

W ramach trwającej akcji każdy z klientów sklepu Auchan może przekazać mikrodatek za pomocą aplikacji Donateo, w trakcie dokonywania płatności za zakupy kartą. Gdy na terminalu wyświetli się pytanie o mikrodatek wystarczy wyrazić zgodę na jego doliczenie wybierając zielony przycisk. Mikrodatek wyliczany jest automatycznie i proporcjonalnie od kwoty należności za zakupy. Informację o tym klient znajdzie też na otrzymanym potwierdzeniu niefiskalnym. W przypadku rezygnacji z mikrodatku w momencie płacenia należy wcisnąć przycisk z czerwonym krzyżykiem, aby wydrukować paragon.

Sieć Auchan już od ponad 10 miesięcy wspiera działania charytatywne wykorzystując technologię Donateo offline. Do tej pory, klienci sklepów w wygodny i bezpieczny sposób mogli przekazać środki na rzecz Banków Żywności, Komitetu Ochrony Praw Dziecka, Fundacji Unaweza oraz Fundacji Happy Kids.

_________________________